Lugoj,

Join a team recognized for leadership, innovation and diversity

Iti doresti sa faci parte dintr-o companie globală și diversă, unde performanța este recunoscută și recompensată? Alătura-te echipei Honeywell si aplica pentru rolul de Import-export specialist.

Atribuţii şi responsabilităţi specifice:

  • Verifica si pregateste documentele aferente vamuirii marfurilor;
  • Tine legatura cu comisionarii vamali si se asigura ca bunurile sunt vamuite respectand legislatia in vigoare;
  • Transmite rapoarte saptamanale furnizorilor cu nivelul stocurilor din consignment si din Logistic HUB;
  • Descarca bunurile din mijloacele de transport;
  • Receptioneaza cantitativ materia prima in sistemul SAP, tipareste si lipeste etichetele aferente materiilor prime;
  • Depoziteaza si elibereaza materiile prime si materialele, pe/de pe rafturile de paleti, utilizand stivuitoarele, respectand principiul FIFO;
  • Realizeaza inventarul ciclic, saptamanal, conform listei de materiale pentru inventariat atribuite de catre superiorul direct.

Pregătire şi experienţă cerută de post:

  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Cunostinte medii ale Pachetului Ms Office;
  • Atentie de lucru cu cifrele;
  • Abilitati de comunicare.

Nice to have:

  • SAP;
  • ISCIR;
  • Cunostinte ale programelor de intocmire a declaratiilor vamale;
  • Fire deschisa;
  • Atentie distributiva;
  • Experienta pe partea de Import/Export vama.

Beneficii:

  • Pachet de beneficii flexibile(vouchere de vacanta, asigurare de viata, asigurare stomatologica, pensie privata, asigurare de sanatate);
  • Al 13-lea salariu;
  • Tichete de masa;
  • Bonus lunar de performanta
  • Transport asigurat/decontarea combustibilului
  • Bauturi calde gratuite(ceai, cafea, etc)

Additional Information

  • JOB ID: HRD103693
  • Category: Legal
  • Location: Str. Salcamilor 2bis,Lugoj,TIMIS,1800,Romania
  • Nonexempt
Supply Chain (CHINA)

Lugoj,

Honeywell Technology Solutions Inc. (HTSI) offers world-class competencies in management, space systems and services, engineering, logistics, information technology and testing and calibration. We provide value, expertise, competitive pricing and the highest quality standards available. Our customers can expect proven leadership processes, technical excellence and cost management. We offer more than just connections…we offer solutions.